Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Edyta Niewińska / Pisarskie Olśnienia

Jestem urodzoną opowiadaczką historii. Kiedyś o tym nie wiedziałam, bo dziewczynki z zasady mają się nie odzywać i nie zmyślać. A mi to zmyślanie szło… zmyślnie! Ale skoro nie można, więc zaczęłam pytać. Trochę później zaczęłam w końcu robić to, na co mam ochotę.

Dzisiaj zmyślam i pytam do woli. Zmyślam na potrzeby pisanych powieści, a pytam z zamiłowania. Najchętniej pytam o pisanie. Zapytam o nie także ciebie.

Tak, ciebie. Bo rozmawiam z ludźmi takimi, jak ja i ty. Nie będę odpytywać celebrytów ani wielkich gwiazd. Rozmawiam z tymi, którzy piszą od dawna i niedawna. Z tymi, którym pisana właśnie opowieść towarzyszy w życiu. Z tymi, którzy kochają słowo.

Bo w życiu piszących nigdy dość pisarskich olśnień.

Kim jestem? Jestem pisarką, autorką recenzji i wywiadów, mentorką. Moja debiutancka powieść „Kosowo” (2012) została entuzjastycznie przyjęta przez czytelników i krytykę, zyskując miano portretu własnego współczesnych trzydziestolatków. Opowiadanie „One night stand” opublikowane w tomie „Bookopen. Bo po trzydziestce wiele się zmienia” (2013) ugruntowało moją pozycję jako autorki psychologicznych opowieści pełnych prostych, tnących głęboko jak skalpel zdań. Kolejna książka „Levante” (2015) przyniosła mi popularność jako specjalistce od trudnych tematów. Związki międzyludzkie, seksualność, trudne wybory życiowe, lęki trzydziestolatków, poszukiwanie siebie, własnej tożsamości i utraconego czasu – wyzwania pokolenia po transformacji opisuję z odwagą i bezkompromisowo.

Dla portalu Zupełnie Inna Opowieść prowadzę cykl wywiadów z polskimi pisarzami. Dla polskich magazynów z pasją opisuję swoje podróże. Uczę pisania książek, prowadzę literacki mentoring, jestem ekspertką kreatywnego pisania. Z wykształcenia socjolog sztuki, z zamiłowania trenerka międzynarodowych organizacji pozarządowych. Na stałe mieszkam w Andaluzji, choć przez większość czasu prowadzę nomadyczny tryb życia. Nie lubię słów „muszę”, „to się nie uda” i „niemożliwe”, lubię za to wyzwania i eksperymenty. Niezmiennie fascynuje mnie kultura flamenco, uwielbiam andaluzyjskie sherry, piesze wycieczki i jogę.

Prowadzę warsztaty pisarskie, grupy mastermind oraz mentoring pisarski – dla tych, którzy marzą o napisaniu swojej powieści lub książki biznesowej w nieco inny sposób, niż klasyczny poradnik.

Gdzie można mnie znaleźć? Możesz do mnie zajrzeć na Fejsbuku, możesz dołączyć do grupy, w której rozmawiamy o odcinkach podcastu i o pisaniu, możesz zasubskrybować mój Newsletter, żeby być na bieżąco z nowymi odcinkami podcastu i możesz zajrzeć na moją stronę www.edytaniewinska.com żeby przekonać się, w jaki sposób możesz wziąć udział w moich projektach.

Może Cię też zainteresować mój wywiad z Grażyną Plebanek, autorką powieści “Pani Furia”, wywiad z Sylwią Chutnik, którą wypytuję o powieść “Smutek cinkciarza” albo rozmowa z Jarkiem Kamińskim o jego znakomitej książce “Tylko Lola”, która przez wielu recenzentów została obwołana książką roku 2017.

Zapisz sie na Newsletter “Listy z przestrzeni słów”, żeby otrzymywać informacje o nowych odcinkach podcastu oraz dołącz do grupy, w której komentujemy odcinki i rozmawiamy o pisaniu.


Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *