Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

PO 9 / Z Agatą Górską o archetypach bohaterów

Pisarskie olśnienia
PO 9 / Z Agatą Górską o archetypach bohaterów
/
Pisarskie Olśnienia to podcast o pisaniu, prowadzony przez Edytę Niewińską, autorkę powieści „Kosowo”, „Levante”, warsztatów, mastermindów i mentoringu pisarskiego.

Dziś moim gościem jest Agata Górska, trenerka i specjalistka od archetypów, nie tylko w komunikacji marketingowej. Ta rozmowa to plaster na największą bolączkę każdego piszącego czyli jak mówić o swojej książce? Dajemy kilka rad jak komunikować światu, że książka jest oraz porządkujemy wiedzę o archetypach w pisaniu i komunikacji. Jak zwykle znajdziesz w niej kilka soczystych i niezwykle ważnych rad.

Jeśli nie znasz jeszcze Agaty i jej Stacji Komunikacji, przeczytaj jej bardzo osobistą historię o tym, co robi i jak to się zaczęło:

Stacja Komunikacja narodziła się późną jesienią 2017 roku. Wcześniej było inaczej, w 100% offline: pani Agata Górska, lata doświadczeń w największych koncernach medialnych w Polsce. Sekretarz redakcji (to taki lider-nawigator – spinacz wszystkiego ze wszystkim), redaktor prowadząca, szefowa działów, dziennikarka. Na liczniku współpraca z międzynarodowymi agencjami PR, z wyższymi uczelniami, z organizacjami pozarządowymi (jedną nawet współtworzyłam!). Tysiące opublikowanych tekstów. UFF!

Gdy urodziłam bliźnięta, cały mój świat fiknął dzikiego kozła. Zdobyłam wtedy dodatkowy zawód. Skończyłam szkołę trenerów biznesu i zostałam szkoleniowcem. Dla firm małych i dużych prowadziłam (i nadal prowadzę) warsztaty i szkolenia na żywo – z komunikacji, PR, efektywnego pisania, storytellingu… Salę szkoleniową i pracę z grupami kocham tak samo mocno, jak redakcje. Których zresztą nie porzuciłam do końca. Nadal piszę – dla Coachingu i Coachingu Extra.

Ale wróćmy do historii: wiatry wiały i deszcze padały, gdy z moją Stacją wkroczyłam do świata online. Pan Pętelka dołączył 5.10. Odtąd mnie nie opuszcza. To on jest twarzą Stacji – a ja jej szarą eminencją. Schowaną za kulisami sprężyną.

Pierwszy wpis zieloniutkiej Stacji to bliski mi cytat z Johna Kottera: „Istotą komunikacji nie są piękne słowa. Podstawa to prostota i zrozumiałość”. Dotarł do 171 osób. Stacja dziś to ponad 4 tys. społeczność i 263 wpisy z rysunkami. Codziennie jeden. Bo Pan Pętelka rwie się do ludzi!

To także dwa bezpłatne poradniki – w całości napisane i narysowane przeze mnie.

To dziesiątki indywidualnych konsultacji – fascynujących rozmów z fascynującymi osobami.

Oraz moja duma – trzy starannie zaprojektowane produkty edukacyjne online.

Moje treningi są intensywne i mocne. Ale jednocześnie: klarowne i lekkie. Najważniejszy cel: skuteczność. Chcę żeby ludzie, z którymi pracuję, wyzwalali własną moc. Byli słyszalni i widoczni. Wyróżniali się. Oraz: używali archetypów, aby dotrzeć do unikalnej tożsamości i na tej kanwie budować spójną komunikację (w tym: angażujące odbiorców historie).

Pomagamy z Pętelką wystrzałowo pisać (i opowiadać). Z energią. Z emocjami. Odważnie. 

Pomagamy strategicznie podchodzić do komunikacji. Myśleć i działać niczym sprawna redakcja. Pan Pętelka niestrudzenie fika koziołki, żeby w przyjazny sposób pokazywać, JAK.

„Merytoryczna petarda” – tak mnie nazwała jedna z uczestniczek moich treningów. Dla mnie najwyższą wartością jest naprawdę wysokie zaangażowanie ludzi podczas szkoleń oraz to, że wykorzystują nowe umiejętności w komunikacji. W dodatku całkiem spora część chce iść ze mną i Pętelką dalej! [A skoro jest akcja, jest i reakcja – dla absolwentów treningów Stacji powstaje tajna, wirtualna przestrzeń: „Centrala Pana Pętelki”].

14 czerwca rusza kolejny trening online Stacji: „Archetypy budzą moc! – stwórz porywającą narrację dla Twojej marki”. A już jutro (6 czerwca) w naszej przedtreningowej, zamkniętej grupie na FB, mała pigułka na ten temat – wydarzenie pt. „4 koła, bez których opowieść nie pojedzie”. Zapraszam!

Gdzie można znaleźć Agatę? Na profilu Stacja Komunikacja oraz w grupie, w której pomaga jej członkom odkrywać archetypy oraz tworzyć niezwykle historie. A tutaj link do zapisów na trening online: “Archetypy budzą moc! Stwórz porywającą narrację dla Twojej marki”

Muzykę zapewnił jak zawsze niezrównany Tfaruk Love Communication.

Jak słuchać podcastu?

    • Możesz odsłuchać tutaj, na stronie
    • Możesz pobrać mp3 ze strony
    • Możesz zasubskrybować kanał w iTunes
    • Możesz dodać do ulubionych w Twojej aplikacji na komórce

    ***

Co jeszcze możesz zrobić?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *