Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

PO 13 / Anna Pelesz przepytuje Edytę Niewińską

Pisarskie olśnienia
PO 13 / Anna Pelesz przepytuje Edytę Niewińską
/
Dzisiaj odcinek szczególny – to wywiad ze mną, jaki przeprowadziła jedna z finalistek mojego konkursu. Takie chwile są dla mnie zawsze wyjątkowe! To trochę przedsmak tego, co za chwilę mnie czeka czyli wywiadów i rozmów dotyczących premiery mojej najnowszej powieści “Pod powierzchnią”, ale przede wszystkim czysta radość rozmawiania z osobą twórczą i także piszącą. Posłuchajcie zatem rozmowy idealnej na jesienne, chłodne wieczory.
Zapraszam!
Edyta Niewińska
O mojej rozmówczyni: Ania Pelesz to nauczycielka języka angielskiego i polskiego. Na stałe mieszka w Stanach Zjednoczonych. Jest mamą, żoną, córką i siostrą. Na co dzień uczy języka angielskiego dzieci pochodzące z różnych krajów świata. Są to między innymi:  Brazylia, Egipt, Filipiny, Ekwador, Wietnam, Kuba, Słowacja. Języka polskiego uczy jedynie w weekendy. Jej uczniami w weekendowej szkole polonijnej jest młodzież, która urodziła się już w USA.
 
Ania jest miłośniczką języków, literatury, pisania, czytania, samorozwoju i podróży! Uwielbia spotkania z ludźmi, również te wirtualne. Ważne są dla niej szczere, autentyczne relacje, które inspirują do twórczego działania. Bardzo ważna jest dla niej wrażliwość na drugiego człowieka, z wszystkimi jego potrzebami, pragnieniami, marzeniami i życiowymi wyborami. W pracy często posługuje się stwierdzeniem: “Więcej nas łączy niż dzieli”. Dzięki swojej pracy zawodowej na co dzień porusza się w fascynujacej przestrzeni słów – dlatego uważa się za ogromną szczęściarę. Wykorzystuje swoją znajomość języków odgrywając często rolę tłumacza. Pasjonują ją różnice kulturowe oraz niuanse językowe, które tak wiele mówią o nas i o naszym postrzeganiu świata.

2 komentarze

 1. Tomasz Konieczny
  Tomasz Konieczny 3 listopada, 2018

  Ciekawy, godny uwagi wywiad, bogaty w interesujące pytania.
  Przeprowadzony bardzo profesjonalnie, z dziennikarską starannością.

  • Anna
   Anna 6 listopada, 2018

   Dziękuję Tomku! To bardzo miłe z Twojej strony!!!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *