Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

PO 3 / Z Justyną Karolak o duszy pisarza-społecznika

Pisarskie olśnienia
PO 3 / Z Justyną Karolak o duszy pisarza-społecznika
/

Pisarskie Olśnienia to podcast o pisaniu, prowadzony przez Edytę Niewińską, autorkę powieści „Kosowo”, „Levante”, warsztatów, mastermindów i mentoringu pisarskiego. W tym odcinku rozmawiam z Justyną Karolak o czternastu napisanych przez nią książkach, o duszy społecznika oraz o tym, jakie możliwości daje pisarzom publikowanie w internecie.

Justyna Karolak jest Polką włoskiego pochodzenia. Urodzona w przeddzień stanu wojennego w Polsce. Powieściopisarka, publicystka, felietonistka, recenzentka filmowa. Zadebiutowała powieścią dla kobiet ceniących nieoczywistą lekturę i dla mężczyzn łaknących gęstego literackiego języka, który pozwoli im zajrzeć do wnętrza kobiecego umysłu, Tropiąc jednego wilka (2012). W roku 2015 niszowym nakładem została wydana druga powieść Justyny, Głowa do pokochania, opisująca spotkania z odmiennymi stanami świadomości i psychiki, dotykająca poważnego problemu z dziedziny psychologii, borderline („osobowość graniczna”). W 2016 roku ukazał się e-book (Pdf) pt. Mowa kruka dla tych, którzy w literaturze szukają spotkania z jednostką ludzką stojącą u progu wewnętrznej transformacji. W tym samym roku ukazała się pierwsza baśń (Pdf) z cyklu Bajki dla Dorosłych i dla Dzieci, Niebieski Ptak i podróż Donikąd. Prywatnie Justyna lubi pomagać ludziom próbującym swoich sił w różnych formach pisarstwa – owocem tego rodzaju działań jest debiutancka powieść z gatunku science-fiction pióra Adama Zaka, który wybrał Justynę na swego redaktora i w pełni jej zaufał. Skazani na Eden. Tom I – Skóra ukazuje się w odcinkach na łamach Tostera Pandory, a już wkrótce zostanie udostępniona jako bezpłatny e-book (Pdf) wzbogacony o oryginalne ilustracje oraz specjalny dodatek literacki pióra Zaka.

Gdzie można znaleźć Justynę:

Serwis kulturalny Toster PandoryOsobisty blog okołoliteracki Karolakowo / na FBgrupa dla Redaktorów, edytorów, pisarzy i innych / grupa dyskusyjna dla filmożerców Sałatka filmowa / społeczność dla młodych pisarzy Głowa pisarzana YT

Muzyka: Tfaruk Love Communication

Jak słuchać podcastu?

  • Możesz odsłuchać tutaj, na stronie
  • Możesz pobrać mp3 ze strony
  • Możesz zasubskrybować kanał w iTunes
  • Możesz dodać do ulubionych w Twojej aplikacji na komórce

***

Co jeszcze możesz zrobić?

Jeden komentarz

  1. justynakarolak
    justynakarolak 27 stycznia, 2018

    Dziękuję Ci, Edytko, za kapitalne spotkanie – myślę, że robisz kawał cudownej, solidnej roboty dla ludzi piszących i z przyjemnością będę wyglądała kolejnych odcinków podcastowych :). Łączę serdeczne pozdrowienia dla Ciebie i Twoich słuchaczy – do miłego :).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *