Press "Enter" to skip to content

PO 1 / Z Kamilą Kowalską o bohaterach wkraczających w życie

Pisarskie Olśnienia to podcast o pisaniu, prowadzony przez Edytę Niewińską, autorkę powieści „Kosowo”, „Levante”, warsztatów, mastermindów i mentoringu pisarskiego. W tym odcinku rozmawiam z Kamilą Kowalską, blogerką z Rzymu, o tym, w jaki sposób powieść i jej bohaterowie wkraczają w życie piszącego. O oddawaniu hołdu włoskości i o tym, ile czasu można nosić książkę w sobie. O mieszkaniu w Rzymie i o tym, jak czerpać z życia inspiracje do książki.

Kamila Kowalska jest pasjonatką Włoch: miejsc, kultury, kuchni, włoskiego stylu życia i ogólnie pojętej włoskości. Od piętnastu lat pozostaje pod niesłabnącym urokiem Rzymu, w którym mieszka. Autorka i współautorka prawie dwudziestu przewodników po włoskich miastach i regionach, zafascynowana podróżowaniem w nurcie slow. Prowadzi bloga o poznawaniu Włoch, publikuje tam też krótkie historie z włoskim klimatem.

Gdzie znaleźć Kamilę:

Blog Autostrada del Sole / Strona na FB / Instagram / Kanał YTArtykuł o Gubbio – miejscu, w którym zaczęła się książka

Muzyka: Tfaruk Love Communication

Jak słuchać podcastu?

 • Możesz odsłuchać tutaj, na stronie
 • Możesz pobrać mp3 ze strony
 • Możesz zasubskrybować kanał w iTunes
 • Możesz dodać do ulubionych w Twojej aplikacji na komórce

***

Co jeszcze możesz zrobić?

2 Comments

 1. Małgosia Pelnia.eu
  Małgosia Pelnia.eu December 31, 2017

  Ciekawa rozmowa, pełna ważnych treści. Lecz jestem również pod dużym wrażeniem wizualnej strony podcastu :). Pięknie to wyrzeźbiłaś, Edytko.

 2. Kaśka Żbikowska
  Kaśka Żbikowska January 1, 2018

  Edyta, Kamila, dziękuję Wam za piękne opowieści, ze zwrotami akcji i z ciekawymi bohaterami. Piękna rozmowa, która będzie ze mną jeszcze długo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *